Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody


W dniu 3-4 września na hipodromie Stada Ogierów w Białce odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Skokach przez Przeszkody oraz Zawody Regionalne.

W kategorii Juniorów Młodszych miejsce pierwsze zajął Robert Dubel z SJ Tarka na małopolskiej klaczy BIRMANKA (Ostragon oo – Brona m po Oregon xx).

W kategorii Juniorów Mistrzynią Województwa została Julianna Goławska reprezentująca SJ Bonanza na klaczy CARITA 2 (Cash hol. – Finja po Leonid hol.).

W kategorii Młodych Jeźdźców miejsce pierwsze zajął Wojciech Stasiuk z SJ Krupiec na klaczy QIDA (Turbud Quirinus bwp – Grotka sp po Cabrol hol.).

Natomiast Mistrzem Województwa Seniorów został Maciej Szewczyk z SJ Łąki na siwym wałachu ELEGANT (Leandro hol. – Egzema m po Przedświt XIII-4). Warto zaznaczyć, że Elegant jest synem małopolskiej klaczy Egzema (Przedświt XIII-4 x – Egzotyka m po Okół x), hodowli SK Kalników, własności Jana Zubera. Egzema, to „matka ogierów” m.in.: El Bonillo (po Berlin Bej m) oraz El Ejido (po Emetyt m). W-ce Mistrzem Województwa został natomiast Artur Kufel z SJ Krupiec na klaczy KARIERA (Nurjev kwpn – Kobra wlkp po Bandos wlkp).

Cieszy fakt, że mogliśmy oglądać szereg koni rasy małopolskiej, były to m.in.:

- klacz BIRMANKA (Ostragon oo – Brona m po Oregon xx) - I m-ce w kategorii Juniorów Młodszych,
- wałach BOND (Berlin Bej m – Bara m po Ordynek oo) – III m-ce w klasie P,
- klacz JUNA (Jung m – Joga m Luksus m) – I m-ce w klasie L,
- klacz ARIETTA (Wolant m – Adoracja m po Dublet m) – III m-ce w kategorii Juniorów Młodszych, startująca również w klasie N,
- ASCONIA (Empik m – Ascona m po Larysz m) – I m-ce w klasie N oraz


FOTO-GALERIA


ELEGANT

ASCONIA

ASCONIA

ASCONIA

BIRMANKA

BOND

CARITA 2

ELEGANT

ELEGANT

ARIETTA

KARIERA