CAVALIADA Lublin 2014

W dniach 6-9.03.2014 r. zostały zorganizowane po raz drugi w ramach cyklu Międzynarodowych Targów Poznańskich Sp. z o.o. oraz Targów Lublin S.A. Międzynarodowe Halowe Zawody Konne CSI**.CAVALIADA 2013/2014.

Jest to wyjątkowe i największe wydarzenie sportowe w tej części Polski i zdobyło już renomę w świecie jeździeckim. Startujący zawodnicy mają szanse na kolejne punkty pucharowe. Poza możliwością podziwiania wielkiego sportu publiczność miała okazję na znakomitą zabawę dzięki części pokazowej, która została przygotowana przez Stado Ogierów Białka, Zespół Szkół w Pszczelej Woli, Pawła Jachymka oraz Lubelski Związek Hodowców Koni, gdzie były przedstawione dwa ogiery; ARISTON 804 GLb po Megan od Arista po Sektor rasy polski koń zimnokrwisty własności Pana Dariusza Ogórka i w zaprzęgu LA PAZ 223 G Kt po Santiago od Łupawa po Palant rasy śląskiej, własności Pana Ryszarda Kraciuka

Dodatkowymi atrakcjami była również „Potęga Skoku” czy specjalny konkurs „Speed & Music” oraz Halowy Puchar Polski w Zaprzęgach Parokonnych.

Najwięcej emocji dostarczył konkurs eliminacyjny CAVALIADY Lublin zaliczany do Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami, o nagrodę Volkswagen Group Polska, który wygrał Jacek Kozłowski. Bartłomiej Kwiatek ukończył konkurs na drugim miejscu, jednak nadal pozostał liderem konkursu.

Wielkie show zaprezentowali również członkowie francuskiej grupy HorseMan Team, pokonując każdą przeszkodę, a ich widowisko porwało publiczność, zwłaszcza żeńską jej część.

Tak jak w roku ubiegłym mieliśmy własny pawilon, który nieprzerwanie był oblegany przez hodowców i przyszłych adeptów sportu jeździeckiego.

W finałowym konkursie CAVALIADY Lublin 2014 – GRAND PRIX LUBLINA pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego wygrał Jarosław Skrzyczyński na koniu Crazy Quick rasy old.(po Chacco-Blue, od Doxanna po Quick Star).


...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
]