XIII Narodowy Młodzieżowy Czempionat Koni Małopolskich

Czempionat Polski Ogierów i Klaczy Młodszych Rasy Małopolskiej odbył się w dniach 05-06 czerwca br. już po raz trzynasty. Pokaz na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez o charakterze hodowlanym w Polsce i również w tym roku zgromadził liczną publiczność. Zgłoszonych do oceny zostało 114 koni.

Jako organizatorzy, jesteśmy usatysfakcjonowani stale rosnącym poziomem hodowli oraz coraz lepszym sposobem prezentacji koni. Cieszy nas ponowny udział po krótkiej przerwie Stadniny Koni w Walewicach. Hasło Polskiego Związku Hodowców Koni, „Teraz polskie konie”, jest także po raz kolejny hasłem naszego czempionatu, które towarzyszyło nam niemal wszędzie przez cała imprezę. Mieliśmy w tym roku liczne grono gości z zagranicy; Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, a jeden z nich, Pan Andreas P. Gygax, reprezentujący Związek Koni Angloarabskich i Półkrwi Arabskiej był jednym z sędziów oceniających konie.


Atrakcyjna dla wszystkich, zarówno hodowców i miłośników oraz znawców koni jak i przybyłych gości jest formuła naszego Czempionatu, gdzie część czysto hodowlana, skupiająca się na ocenie pokroju konia, łączy się z częścią pokazującą możliwości użytkowe koni małopolskich. Jest to najlepszy sposób promocji koni tej rasy

Prezentowane w drugim dniu Czempionatu - pokaz specjalny, przeprowadzony przez uczniów Technikum Rolniczego w Pszczelej Woli, naturalnego układania konia, czy mistrzowski przejazd pary zaprzęgowej Pana Jacka Kozłowskiego pozwoliły docenić piękno i użytkowość naszych koni Gratulujemy wszystkim hodowcom biorącym udział w pokazie i życzymy dalszych sukcesów.

I Ogierki roczne

Klasa I A: Ogierki roczne


1. Elgrey (Grey, Egzema po Przedświt XIII-4); h./wł. Jan Zuber
(woj. podkarpackie) – 43,00
2. Gepard (Huzar, Gardenia po Elsing); h./wł. SK Walewice Sp. z o.o.
(woj. łódzkie) - 41,83
3. Paladyn (Luis; Palma po Emir); h./wł. Zbigniew Kiesz
(woj. lubelskie) – 39,00
4. Pinus (Dąbek; Pinia po Emetyt); h./wł. Bogusław Dąbrowski
(woj. świętokrzyskie) – 39,00
5. Sid (Jurand; Salwa po Oregon); h./wł. Marian Granda
(woj. lubelskie) – 38,67

Klasa I B: Ogierki roczne

1. Ezop (Dounba; Eminencja po Szał); h./wł. SK Janów Podlaski Sp. z o.o.
(woj. lubelskie) – 43,50
2. Johnnie Walker (Halogen; Jantra po Bajt); h./wł. Maria i Andrzej Bieńko
(woj. podkarpackie) – 43,17
3. Perfekt (Efekt; Patyna po Vis Versa); h./wł. SK ,,Piwowarscy” Andrzej Piwowarski
(woj. świętokrzyskie) – 42,33
4. Epigon (Dounba; Ekspansja po Veritas); h./wł. SK Janów Podlaski Sp. z o.o.
(woj. lubelskie) – 41,17
5. Hanter (Hindus; Haftka po Campetot); h./wł. SK Walewice Sp z o.o.
(woj. łódzkie) – 41,00


ogier ELGREY - I miejsce
KLASA I A - ogierki roczne

ogier EZOP - I miejsce
KLASA I B - ogierki roczne

ogier GEPARD- II miejsce KLASA I A - ogierki roczne

ogier JOHNNIE WALKER - II miejsce KLASA I B - ogierki roczne

ogier PALADYN - III miejsce KLASA I A
- ogierki roczne

ogier PERFEKT - III miejsce KLASA I B
- ogierki roczne

II Ogierki dwuletnie

Klasa II A: Ogierki dwuletnie

1. Remiks (Dounba; Rafa po Vis Versa); h./wł. SK Janów Podlaski Sp. z o.o.
(woj. lubelskie) – 40,67
2. Wabigar (Bibigar; Waga po Garland); h Danuta Dawidowska
(woj. małopolskie), wł. Maciej Stoltz (woj. świętokrzyskie)– 40,50
3. Edonis (Barnaba; Elida po Arcyksiąże); h./wł. Zdzisław Podkański
(woj. lubelskie) – 40,17 4. Heros (Brodway; Heroina po Harpun); h. Marian Krusiewicz
(woj. mazowieckie), wł. Łukasz Osiecki (woj. zachodniopomorskie) – 40,17
5. Sonet (Oset, Świtezianka po Labirynt); h/.wł. Sławomir Bryła
(woj. świętokrzyskie) – 40,00

Klasa II B: Ogierki dwuletnie

1. Justus (Bekas; Jurata po Przedświt XIII-4); h./wł. Maria i Andrzej Bieńko
(woj. podkarpackie) – 44,33
2. Donowan (Cisoń; Doris Day po Emetyt); h./wł. SK Walewice Sp. z o.o.
(woj. łódzkie) - 43,50
3. Monty (Emetyt; Mesabi po Autokrata); h./wł. Sławomir Słowiński
(woj. podkarpackie) – 43,33
4. Bos (Drop; Bafra po Berberys); h. Wojciech Włodarczyk
(woj. lubelskie), wł. Piotr Tracz (woj. lubelskie) – 42,33
5. Pilaw (Atut; Pilarka po Płońsk); h. Jan Sadurski
(woj. lubelskie), wł. Marek Kołcon (woj. lubelskie)– 39,83


ogier DONOWAN - II miejsce KLASA II B - ogierki dwuletnie

ogier EDONIS - III miejsce KLASA II A - ogierki dwuletnie

ogier JUSTUS - I miejsce - KLASA II B - ogierki dwuletnie

ogier MONTY - III miejsce KLASA II B - ogierki dwuletnie

ogier REMIKS - I miejsce KLASA II A - ogierki dwuletnie

ogier WABIGAR - II miejsce KLASA II A - ogierki dwuletnie

III Klaczki roczne

Klasa III A: Klaczki roczne

1. Samanta (Planet; Śmigła po Labirynt); h./wł. Sławomir Bryła
(woj. świętokrzyskie) – 42,33
2. Huella (Jurand; Heroina po Barok); h./wł. Aleksander Łój
(woj. lubelskie) – 42,33
3. Ellen Grey (Grey; Embera po Berlin Bej); h./wł. Teresa Idzik
(woj. podkarpackie) - 41,67
4. Prima (Harpun; Palestra po Zoon); h. Grzegorz Sęczek
(woj. mazowieckie), wł. Ewelina Babińska (woj. mazowieckie) – 41,50
5. Barcelona (Awans; Bara po Ordynek); h./wł. Bogdan Palkowski
(woj. lubelskie) – 41,00

Klasa III B: Klaczki roczne

1. Tambura (Efekt; Tamaria po Decoration); h./wł. SK Janów Podlaski Sp. z o.o.
(woj. lubelskie) - 41,50
2. Dalia (Huzar; Diagnoza po Emetyt); h./wł. SK Walewice Sp. z o.o.
(woj. łódzkie) - 41,17
3. Arika (Luis; Arizona po Rahman); h./wł. SK ,,Piwowarscy” Andrzej Piwowarski
(woj. świętokrzyskie) – 41,00
4. Loretta (Drop; Lotta po Top Gun); h./wł. SK Walewice Sp. z o.o.
(woj. łódzkie) – 41,00
5. Lozanna (Huzar; Loteria po Dzilżan); h./wł. SK Walewice Sp. z o.o.
(woj. łódzkie) – 40,00


klacz ARIKA - III miejsce - KLASA III B
- klaczki roczne

klacz DALIA - II miejsce - KLASA III B
- klaczki roczne

klacz ELLEN GREY - III miejsce - KLASA III A
- klaczki roczne

klacz HUELLA - II miejsce - KLASA III A - klaczki roczne

klacz HUELLA - II miejsce - KLASA III A - klaczki roczne

klacz TAMBURA - I miejsce - KLASA III B - klaczki roczne

IV Klaczki dwuletnie

Klasa IV A: Klaczki Dwuletnie

1. Hortensja (Efekt; Herbatka po Hebron); h./wł. Grzegorz Rysak
(woj. lubelskie) – 43,50
2. Elegancja (Harpun; Egzaltacja po Erol); h./wł. Grzegorz Sęczek
(woj. mazowieckie) – 42,67
3. Jemioła (Demon; Jedlanka po Jun-Bej); h./wł. Bogusław Dąbrowski
(woj. świętokrzyskie) – 40,67
4. Hołp (Kamp; Heraldyka po Berberys); h./wł. Zbigniew Mazurek
(woj. lubelskie) - 40,50
5. Armenia (Atut; Asturia po Barak); h./wł. Adam Ponikowski
(woj. lubelskie) – 40,33

Klasa IV B: Klaczki dwuletnie

1. Bawaria (Aspan; Batuta po Oregon); h./wł. Janusz Stempel
(woj. lubelskie) - 42,33
2. Emika (El-Vis; Elizia po Cynik); h./wł. Zbigniew Wójcik
(woj. lubelskie) – 41,67
3. Płatka (Hebab; Płataria po Ordynek); h. Bogdan Palkowski
(woj. lubelskie), wł. Krzysztof Pietrzak (woj. lubelskie) – 41,00
4. Farpla (Planet; Farsala po Arlekin); h./wł. Ireneusz Kowalski
(woj. świętokrzyskie) – 40,00
5. Praga (Efekt; Plaga po Kwartet); h. SK Janów Podlaski Sp. z o.o.
(woj. lubelskie), wł. Sławomir Supera (woj. łódzkie) – 39,50


klacz BAWARIA - I miejsce - KLASA IV B
- klaczki dwuletnie

klacz ELEGANCJA - II miejsce - KLASA IV A
- klaczki dwuletnie

klacz EMIKA - II miejsce - KLASA IV B
- klaczki dwuletnie

klacz HORTENSJA - I miejsce - KLASA IV A
- klaczki dwuletnie

klacz JEMIOŁA - III miejsce - KLASA IV A
- klaczki dwulenie

klacz PŁATKA - III miejsce - KLASA IV B
- klaczki dwuletnie

Klasa V A: Klaczki trzyletnie

1. Birma (Emetyt; Biesiada po First Des Termes); h./wł. SK Walewice Sp. z o.o.
(woj. łódzkie) – 41,67
2. Aszantka (Jurand; Ajsza Dahomanka po Dabur Dahoman); h./wł. Marlena Kordalska
(woj. lubelskie) – 41,17
3. Soraja (Hebab, Sorbona Po Emir); h./wł. Tomasz Nowak
(woj. lubelskie) – 40,83
4. Lusi (Lubań; Lusia po Drops); h. Andrzej Piwowarski
(woj. świętokrzyskie), wł. Marek Kołcon (woj. lubelskie) - 39,83



klacz BIRMA - I miejsce - KLASA V - klaczki trzyletnie

klacz ASZANTKA - II miejsce - KLASA V - klaczki trzyletnie

klacz SORAJA - III miejsce - KLASA V - klaczki trzyletnie



Czempion Polski Ogierów Młodszych

Justus (Bekas; Jurata po Przedświt XIII-4); h./wł. Maria i Andrzej Bieńko


ogier JUSTUS
CZEMPION POLSKI OGIERÓW MŁODSZYCH

I Wiceczempion Polski Ogierów Młodszych

Ezop (Dounba; Eminencja po Szał); h./wł. SK Janów Podlaski Sp z o.o.

II Wiceczempion Polski Ogierów Młodszych

Donowan (Cisoń; Doris Day po Emetyt); h./wł. SK Walewice Sp z o.o.

IV lokata

Elgrey (Grey, Egzema po Przedświt XIII-4); h./wł. Jan Zuber

V lokata

Remiks (Dounba; Rafa po Vis Versa); h./wł. SK Janów Podlaski Sp z o.o.

Czempionat Klaczy Młodszych

Czempionka Polski Klaczy Młodszych

Birma (Emetyt; Biesiada po First Des Termes); h./wł. SK Walewice Sp. z o.o.


klacz BIRMA
CZEMPIONKA POLSKI KLACZY MŁODSZYCH


I Wiceczempionka Polski Klaczy Młodszych

Aszantka (Jurand, Ajsza Dahomanka po Dabur Dahoman), h./wł. Marlena Kordalska

II Wiceczempionka Polski Klaczy Młodszych

Tambura (Efekt; tamaria po Decoration); h./wł. SK Janów Podlaski Sp. z o.o.

IV lokata

Huella (Jurand; Heroina po Barok); h./wł. Aleksander Łój

V lokata

Elegancja (Harpun; Egzaltacja po Erol); h./wł. Grzegorz Sęczek

Najlepszy Koń Pokazu

Justus (Bekas; Jurata po Przedświt XIII-4); h./wł. Maria i Andrzej Bieńko


ogier JUSTUS
NAJLEPSZY KOŃ POKAZU