Hubertus 2010


W dniu 14 listopada na terenie Stada Ogierów w Białce odbyły się zawody konne oraz bieg myśliwski Św. Huberta. Głównym organizatorem imprezy było Terenowe Koło Hodowców Koni LZHK w Krasnymstawie oraz Stado Ogierów Białka Sp. z o.o. , a także Ludowy Klub Sportowy z siedzibą w SO Białka.

Spotkanie rozpoczęły zawody konne, podczas których rozegrano dwa konkursy w skokach przez przeszkody. Pierwszy konkurs o wysokości przeszkód do 80 cm wygrali ex aequo Monika Ciechańska dosiadająca małopolskiego ogiera Bekas (Divisor xx – Basetla m po Szał xxoo) własności SO Białka oraz Jacek Czarnecki reprezentujący barwy Stadniny Koni Małopolskich „Tarka” w Wólce Wieprzeckiej na wałachu Derwisz m (Mąciwoda oo – Dimika m po Minneapolis m). W drugim konkursie o wysokości przeszkód do 100 cm zwycięzcą okazał się również Jacek Czarnecki na tym samym koniu.

Następnie odbył się bieg myśliwski, podczas którego lis znaleziony został przez Kamila Niedziałka dosiadającego małopolskiego wałacha Elf (Krym m – Etna m po Paszkwil) własności Zenona Koziny z powiatu zamojskiego Prezes Stada Ogierów w Białce – Marian Pacewski użyczył gościnnie terenu, na którym odbyło się spotkanie, będąc jednocześnie jednym ze sponsorów.

Impreza mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy Prezesa Terenowego Koła Hodowców Koni w Krasnymstawie – Zygmunta Malugi. Zawody oraz bieg myśliwski swoją obecnością uświetnił również Starosta Powiatu Krasnostawskiego – Janusz Szpak. Sponsorami licznych nagród byli między innymi: Małgorzata i Henryk Ryczek z powiatu zamojskiego, Janusz Kalman, Jacek Steć oraz Lubelski Związek Hodowców Koni. Imprezę zakończyło ognisko, na które przybyli zarówno uczestnicy Hubertusa, jak i licznie zgromadzona dzięki pięknej pogodzie publiczność.