III Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych
Marynin k. Radzynia Podlaskiego 15.05.2016


W dniu 15 maja br. na terenie Radzyńskiego Klubu Jeździeckiego odbył się III Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych. Do oceny przedstawiono 29 koni; najlepszym koniem pokazu została wybrana Czempionka Klaczy Dwuletnich w typie polski koń zimnokrwisty, zarazem Czempionka Klaczy Młodszych jasnokasztanowata QELLY (Bistor- Qelle po Szafran) własności Zygmunta Drzazgi z Osin w powiecie puławskim. Najwyżej ocenionymi końmi w poszczególnych klasach zostały:

Czempionka Klaczy Rocznych w typie sokólskim - BORELLA (Sztorm- Borena po Sab) hodowli i własności Dariusza Kaźmieruka

Czempionka Klaczy Rocznych w klasie pkz- ADRIA JJ (Has- Andora po Laser) - własności Michała Jagielskiego

Czempionka klaczy Rocznych- arden polski- MORELLA ( Balzac de Mairy - Muzana po Pacha De Lagrange), której hodowcą i właścicielem jest Rafał Nitycz

Czempionka Klaczy Dwuletnich - typ sokólski – BRZOSKWINIA (Gabaryt - Bika po Tron) własności Kamila Szczygielskiego

Czempionka Klaczy Dwuletnich w typie ardena polskiego - LUKRECJA (Rival du Caire - Laura po Pantor) własności Jacka Jagielskiego

W grupie ogierów rocznych w typie sokólskim pierwsze miejsce zajął RONALDO (Tank - Rumba po Bonprix) hodowli własności Kingi Kulik

Czempionem Ogierów Rocznych w typie pkz został BROLEN (Jolen- Blanka po Baks) własności Krzysztofa Kaczki

Czempionem Ogierów Rocznych w typie ardena polskiego został wybrany AMBASADOR (Bandit Des Jardins-Alibi po Blixen) własności Krzysztofa Ogórka

Najlepszym Ogierem wybrano dwuletniego ogiera WALEN (Wiolen - Watana po Gourmet)- własności Sławomira Kota

Czempionem Ogierów Dwuletnich w typie ardena polskiego został REGUND (Simba de Fresnoy-Rosie de Maucourt po Kenn de Maucourt), którego właścicielem jest Marek Myszura z Dorohuska


1 m-ce kl ard.pol. - kl. roczne Morella, wł. Nitrycz Rafał

1 m-ce kl pkz - kl. roczne Adria JJ, wł. Jagielski Michał
1 m-ce kl pkz - kl. dwuletnie Qelly, wł. Drzazga Zygmunt

1 m-ce kl pkz sok - kl. dwuletnie Brzoskwinia, wł. Szczygielski Kamil

1 m-ce kl pkz sok - kl. roczne Borella, wł. kaźmieruk Dariusz

1 m-ce kl.ard.pol - kl. dwuletnie Lukrecja, wł. Jagielski Jacek

1 m-ce og ard.pol. -og.. dwuletnie Regund

1 m-ce og pkz dwuletnie Brolen, wł. Krzysztof Kaczka

1 m-ce og. pkz sok roczne Ronaldo, wł. Kulik Kinga

1 m-ce og.ard.pol. og.. roczne Ambasador, wł. Ogórek Krzyszto

1 m-ce og.pkz - og. dwuletnie Walen, wł. Kot Sławomir

2 m-ce kl pkz - kl. roczne Armenia wł.Tchórzewski Zbigniew

2 m-ce kl pkz - kl. dwuletnie Borella wł. Ogórek Dariusz

2 m-ce kl pkz sok - kl. roczne Emi wł. Kulik Sławomir

2 m-ce og. pkz - og. dwuletnie Tron

Czempion ogierów młodszych

Nagrody

Najlepszy koń pokazu

Pokaz specjalny

Pokaz specjalny

Pokaz specjalny

puchar czempionki klaczy młodszych