XXV Wystawa Zwierząt Hodowlanych Sitno 2011


W dniach 8-10 lipca br. w Sitnie odbyła się już XXV Jubileuszowa Wystawa Zwierząt, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Jak co roku wśród Wystawców znaleźli się także hodowcy koni. Przedstawiono 23 konie ras: małopolskiej, polski koń zimnokrwisty i konik polski.

Z zaprezentowanej grupy przedstawionych klaczy rasy małopolskiej wybrano, zgodnie z ilością otrzymanych punktów, Czempiona Wystawy, klacz ARKADIĘ (Jurand – Azalia po Askar), która otrzymała 42,15 pkt,; jej hodowcą i właścicielem jest p.Aleksander Łój, zam. Czołki, gm. Sitno. Wybrano także dwa Wiceczempiony, którymi zostały:

– klacz BAWARIA (Aspan – Batuta po Oregon) z 41,97 pkt., hodowca i właściciel to p. Janusz Stempel, zam. Ruskie Piaski, gm. Nielisz

–klacz SORAJA (Hebab – Sorbona po Emir) - 41,82 pkt, klacz została wyhodowana przez właściciela – p. Tomasza Nowaka, zam. w Werbkowicach.

Rozegrano również czempionat spośród klaczy rasy polski koń zimnokrwisty. Czempionem została klacz WARKA RP (Barak – Winda po Paź), która uzyskała 42,64 pkt. , właścicielem klaczy jest p.Wojciech Sieńko, zam. w Niedrzwicy Kościelnej.

Komisja wybrała również dwa Wiceczempiony, którymi zostały:

– klacz VENECJA RP (Janus Van Hetgroenewegje – Venus Van Het larens Broe po Romeo Van Groenenberg), z 39,99 pkt. Hodowcą i właścicielem klaczy jest p.Ryszard Pietrzak, zam. Łuszczów Pierwszy 147, gm.Wólka

– klacz SERIA (Bogaty – Senora po Selik), która uzyskała 39,82 pkt. Jej właścicielem jest p.Artur Grochowski, zam. Dratów, gm. Ludwin. Wszystkie konie zostały ocenione powyżej 35 pkt , a tym samym otrzymały pierwsze nagrody.

Ocenione konie były poprawne pokrojowo, odpowiednio zaprezentowane w chodach. Komisja sędziowska zwróciła także szczególną uwagę na właściwy typ, wzorową prezentację i pielęgnację koni.

W niedzielę nastąpiła uroczysta prezentacja wszystkich koni biorących udział w Wystawie. Właściciele koni otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe . Miłym akcentem były również puchary od gminnych władz samorządowych, które w ten sposób chciały wyrazić uznanie za reprezentowanie gminy na Wystawie.

Tegoroczna jubileuszowa Wystawa była również okazją do podsumowania i złożenia podziękowań dla osób i instytucji od wielu lat czynnie biorących udział w Wystawach.


FOTO-GALERIA


kl. Brewa wł.Dariusza Ogórka

kl. Venecja RP wł. Ryszarda Pietrzaka

kl.Amazonka wł.Bogdana Gardzińskiego

kl.Andora wł.Lecha Żołdaka

kl.Arkadia wł.Aleksandra Łoja w trakcie prezentacji

kl.Arkadia wł.Aleksandra Łoja w trakcie prezentacji

kl.Bona wł.Wiesława Chwedorowicza

kl.Ekstaza wł.Zenona Koziny

kl.Estrada wł.Ryszarda Szpatuśko

kl.Gaja wł.Roberta Pietrusia

kl.Mistyka wł.Aleksandra Sokołowskiego

kl.Pasadena wł.Marka Kołcona

kl.Seria wł.Artura Grochowskiego

kl.Soraja wł.Tomasza Nowaka

kl.Warka wł.Wojciecha Sieńko

kl.Wieża wł.Radosława Obuchowicza

kl.Wiza wł.Henryka Wójtowicza

nagrody od LZHK dla pracowników LODR pani Grażyna Różyckiej i pana Ryszarda Borowskiego

og.Boston wł.Pawła Pochronia

og.Gucio wł.Franciszka Bębenka w trakcie prezentacji

og.Taner wł.Roztocz.Parku Narod.