Ścieżka Huculska - NAD LUTNIA

Zalutyń, 14.05.2016

W dniu 14 maja b.r. na terenie ośrodka jeździeckiego „Stajnia nad Lutnią” odbyła się II Zasadnicza próba dzielności koni rasy huculskiej. Konie oceniane były przez komisję w składzie: Przewodniczący – Marek Gibała, Przewodniczący Komisji Księgi Stadnej koni rasy huculskiej, Dyrektor OZHK w Rzeszowie oraz Członkowie: Andrzej Kosior, Członek Komisji Księgi Stadnej, Z-ca Dyrektora LZHK i Katarzyna Milbrat, Starszy specjalista ds. hodowli koni LZHK.

Próba zgodnie z programem hodowlanym dla koni tej rasy składała się z oceny pokroju i ruchu na płycie oraz ścieżki huculskiej. Do oceny na płycie przedstawiono 20 klaczy, a ocenionych zostało 19 i tyle również wystartowało w ścieżce huculskiej. Najlepszy łączny wynik z oceny na płycie i ścieżki huculskiej uzyskała klacz Tosia (Playboy – Bonita) hodowli Agnieszki Dubielewskiej zam. Oleśniki woj. lubelskie, a własności Bartłomieja Błachewicza zam. w Lublinie, której dosiadał Adam Piekarz. Miejsce drugie zajęła klacz Nicea (Wangar – Niwelacja) hodowli PAN Jastrzębiec woj. mazowieckie, własności Grzegorza Stępniaka zam. w Płouszowicach w woj. lubelskim, a dosiadana przez Katarzynę Hetman. Trzecią lokatę uzyskała klacz Zojka (Wantos – Gwiazdka) hodowli i własności Henryka Kalitki zam. w miejscowości Gęś w woj. lubelskim, a dosiadana przez Adama Piekarza.

Poza konkursem w ścieżce huculskiej wystartowały trzy wałachy i jeden ogier, które startowały treningowo i nie uwzględniane były w klasyfikacji. Po zakończeniu zasadniczej próby dzielności rozegrano konkurs skoków, w którym wystartowało siedem koni.


zgromadzona publiczność

zwyciężczyni zasadniczej
próby dzielności - kl. TosiaNagrody

Nagrody

Obejście ścieżki.

Ocena koni

Próba dzielności

Wręczenie nagród