Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody


W dniu 13 sierpnia na terenie Stada Ogierów w Białce odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody. Zawody oglądać mogliśmy dzięki życzliwości Prezesa Stada Ogierów – pana Mariana Pacewskiego, który użyczył gościnnie terenu oraz dzięki ogromnemu zaangażowaniu Terenowego Koła Hodowców Koni w Krasnymstawie, a w szczególności Prezesa – pana Zygmunta Malugi, który włożył wiele trudu w pozyskanie licznych sponsorów. Z długiej listy osób i instytucji mających swój wkład finansowy w organizację imprezy wymienić należy m.in.: Lubelski Związek Hodowców Koni, Krajową Radę Izb Rolniczych, Burmistrza Krasnegostawu, Wójta Gminy Krasnystaw, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Związek Zawodowy Rolników „Ojczyzna” oraz wielu innych.

Podczas zawodów rozegrano pięć konkursów, od klasy LL-70 cm do klasy N. Znaczny udział w zawodach miały konie wyhodowane na terenie województwa lubelskiego, m.in.: małopolski wałach BAL (Krym m - Barbina m po Artyzm m) - pierwsze miejsce klasie LL-70 cm i LL-80 cm pod Aleksandrą Wilczyńską z KJ Alexander, klacz ARISTA wlkp (Dalet xx-Arenda wlkp po Kerman wlkp) – pierwsze miejsce w klasie LL-80 oraz w klasie L pod Arturem Kuflem z SJ Krupiec, szlachetnej półkrwi CELT (Love Affair han.- Casablanca sp po Roland han.) – pierwsze miejsce w klasie P pod Karolem Stasiukiem z SJ Krupiec oraz małopolskaklacz ARIETTA (Wolant m – Adoracja m po Dublet m) pod Jagodą Kudlicką z SJ Krupiec, która otrzymała dodatkową nagrodę – Puchar ufundowany przez Lubelski Związek Hodowców Koni - dla najlepszej klaczy zawodów, wyhodowanej na terenie województwa lubelskiego, który wręczył Prezes LZHK Henryk Wójtowicz.

Natomiast w konkursie klasy N główną nagrodę oraz Puchar ufundowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych otrzymał ogier hodowlany KOMPLEMENT sp (Orkisz wlkp – Kolekcja wlkp po Jankes xx) pod Marcinem Malugą reprezentujący barwy LKS Białka. Warto dodać, że ogier Komplement wyhodowany został w SK Nowa Wioska, przez wiele lat stacjonował w SO Klikowa, obecnie jest własnością SO Białka, a dzierżawiony jest przez Zygmunta Malugę.

W przerwie zawodów rozegrano również konkurs zręczności powożenia. Pierwsze miejsce zajął Artur Kaczmarek z LKS Białka ze śląskim ogierem ŁADYSZ (Dolar śl – Łubianka śl po Mundial śl) i ogierem szlachetnej półkrwi CZEREMOSZ (Regent wlkp – Czarka m po Elam m), na drugim miejscu uplasował się Lech Czerniej zamieszkały w Widniówce z małopolskimi klaczami: HOSZNIA (Wifon m – Harna m po Bojar m) i MOZAIKA (Paszkwil m – Mimoza m po Manhattan m), trzeci był Marek Sadlak z LKS Białka z parą śląskich ogierów: ATEST (Turkus śl – Awersja śl po Glöckner old.) i RODEN (Loden śl. – Rota śl. po Iner śl), natomiast miejsce czwarte przypadło Andrzejowi Stachnikowi, który powoził parą koni własności Henryka Wójtowicza: KAROT (Cenzus m – Karolla wlkp po Kaszmir wlkp) oraz MENTOS.


FOTO-GALERIA


ARIETTA

ARIETTA

ARISTA

BAL


CELT

HOSZNIA

KAROT

KOMPLEMENT