Kwalifikacja na trening wierzchowy do Zakładu Treningowego


W dniach 20 – 21 czerwca na terenie byłego Stada Ogierów w Bogusławicach miała miejsce kwalifikacja na trening wierzchowy do Zakładu Treningowego dla ogierów ras szlachetnych (m, wlkp, sp i importowane) z rocznika 2007/2008. Do kwalifikacji przedstawiono 61ogierów (20 małopolskich, 8 wielkopolskich, 23 rasy polski koń szlachetny półkrwi, 1 rasy westfalskiej urodzony w Polsce oraz 9 importowanych z Niemiec i Holandii). Konie oceniane były przez Komisję w składzie: Przewodniczący - Tadeusz Głoskowski, Członkowie: Władysław Byszewski, Jarosław Szymoniak, Rudiger Wassibauer, Jarosław Wierzchowski,.

Pierwszego dnia odbyło się badanie weterynaryjne, prezentacja ogierów pod siodłem w trzech podstawowych chodach oraz ocena skoków w korytarzu i ruchu luzem. Komisja obradowała w tym dniu do późnych godzin wieczornych, dopuszczając do dalszej kwalifikacji 38 ogierów. Z naszego województwa były to dwa ogiery małopolskie: Haltbar (Jurand m – Heroina m po Barok) własności Aleksandra Łoja zam. Czołki i Hetman (Biegacz m – Hetna m po Huf m) własności Pawła Pochronia zam. Nałęczów oraz jeden ogier rasy polski koń szlachetny półkrwi Ulisses (Rammstein hol. – Urabelle KWPN po Germus R KWPN) własności Krzysztofa Ciechońskiego zam. w Lublinie.

Drugiego dnia odbył się przegląd koni na twardej nawierzchni w stępie i kłusie, a następnie ocena na płycie oraz prezentacja w ręku na trójkącie. Ostatecznie do Zakładu Treningowego zakwalifikowano jedynie 15 ogierów: 4 - małopolskie, w tym ogiera – Hetman - własności Pawła Pochronia, 1 rasy wielkopolskiej, 6 – polski koń szlachetny półkrwi oraz 4 – importowane (2 - rasy oldenburger springpferd i 2 – rasy westfalskiej).Haltbar

Haltbar

Hetman

Stawka ogierów małopolskich

Hetman

Ulisses